Przedłużenie pozwolenia na pobyt we Włoszech - jakie są wymagania

Zdecydowałeś się przedłużyć swoje pozwolenie na pobyt we Włoszech, ten artykuł Ci pomoże. Zawsze jestem gotów dzielić się tajnikami włoskiego prawa!. Dziś porozmawiamy o wymogach nałożonych przez władze na przedłużenie zezwolenia na pobyt.

Proszę: nie jest wymagany test biegłości językowej! Ale lepiej uczyć, przyda się, gdy zdecydujesz się na pobyt stały. Jeśli mieszkasz we Włoszech od ponad pięciu lat, zapytają cię!))

Przedłużenie pozwolenia na pobyt we Włoszech trwa średnio 60 dni, ale z różnych powodów może być opóźnione. Musisz mieć wystarczające finanse i nie mieć problemów z prawem i porządkiem.

Warunki złożenia wniosku:

-60 dni przed wygaśnięciem zezwolenia na pobyt, jeżeli zostało wydane na rok i 30 dni wcześniej, jeżeli zostało wydane przed rokiem

Jeśli w jakiejkolwiek sytuacji nie zainwestowałeś w te warunki, przygotuj się na udowodnienie władzom powagi powodów.

Teraz o wymaganiach dotyczących przedłużenia zezwolenia na pobyt:

-Dochód. Włoski Questura ocenia, jak imigrant może się utrzymać – będzie miał pracę i dochód. I z reguły jest to co najmniej 5977,79 euro rocznie (wysokość świadczeń socjalnych). Ponadto uwzględniany jest dochód całej rodziny.

Jeśli masz nielegalną pracę i chcesz ją pokazać, ponieważ nie ma wystarczających dochodów na główną pracę, zaczynają się kłopoty. Nikt nie weźmie za ciebie tych dochodów pod uwagę, kontrole rozpoczną się we wszystkich urzędach, a przedłużenie pozwolenia na pobyt może się opóźnić. Ale możesz spróbować.

-obecność (brak) wcześniejszych wyroków skazujących

-Twój stan cywilny jest brany pod uwagę

-Jak długo mieszkasz we Włoszech?

-Krewni we Włoszech i wiele więcej.

Przyczyny odmowy przedłużenia zezwolenia na pobyt - jeśli imigrant jest nierzetelnym obywatelem, problemy z policją, naruszenia praw autorskich.

I ostatni - kosztem usług. ile będzie kosztować odnowienie pozwolenia na pobyt we Włoszech można sprawdzić na komisariacie policji. Cóż, jeśli już, pomogę Ci, skontaktuj się ze mną!