Czy na nieruchomościach we Włoszech wystąpił tak zwany „efekt COvid”?

Oczywiście efekt covid wygenerował i zmienił popyt na rynku włoskim: kupujący i sprzedający są coraz bardziej zaniepokojeni jakością i „czystością” ofert nieruchomości.

Trend zmierza w kierunku wielofunkcyjnego wykorzystania nieruchomości, dużych domów i przestrzeni modułowych. Jest to oczywista konsekwencja potrzeb stworzonych przez nowy styl życia w okresie blokady, który łączył pracę, naukę, dom i wypoczynek.

Posiadanie najbardziej przyjaznych domów we Włoszech staje się koniecznością, być może nawet w przypadku otwartych przestrzeni. Na przykład balkon jest postrzegany jako obszar witalny, podobnie jak ogrody i tarasy. Jednocześnie jednak sprzedawcy polegają na rzeczywistości, jaką zapewnia siła nabywcza ludzi. W tych trudnych czasach wielu straciło pracę, cierpiało z powodu przerwy w działalności zawodowej.

Aby zaoferować najlepszą możliwą obsługę podczas remontu, właściciele włoskich nieruchomości są gotowi wysłuchać potrzeb klienta: jeśli oferta kupna jest już przedstawiona podczas remontu nieruchomości, starają się odpowiedzieć na otrzymane zapytania , a także dostosować trwający remont do potrzeb nabywcy.