Mediolan to najbardziej dynamiczne miasto we Włoszech pod względem rozwoju rynku nieruchomości

Gospodarka włoska opiera się na regionie Lombardia we Włoszech. Tutaj znajdują się koncerny światowych marek samochodów „Alfa Romeo”, śmigłowców „Augusta”, motocykli „MV Augusta”, pistoletów „Beretta”, likieru „Amaretto di Saronno”, fajek „Savinelli”.

Ale dobra wiadomość również dla kobiet - Lumbardia to miejsce, w którym żyje moda - fabryki Dolce Gabbana, Trussardi, Missoni. Gianni Versace mieszkał i pracował w Como.

Tak, Lombardia jest liderem pod względem PKB, otwarte źródła podają liczbę ponad 400 miliardów euro. Lombardia to także miejsce, w którym pysznie się żyje: tutaj poziom PKB per capita jest o 30% wyższy niż w innych częściach Włoch. I oczywiście wiele międzynarodowych i włoskich firm ma tutaj swoją siedzibę w Mediolanie.

W minionych latach, przed pandemią, rynek nieruchomości w Mediolanie cieszył się popytem nie tylko ze strony rosyjskich nabywców, ale także innych obcokrajowców. Jak zauważa wyszukiwarka kupna nieruchomości Yandex, Mediolan znajduje się w czołówce wszystkich miast i regionów Włoch.

Dlaczego ludzie kupują tutaj nieruchomości? Wybierają Lombardię na pobyt stały i czasowy, podczas gdy ich dzieci uczą się w szkołach, na prestiżowych uczelniach. Dzięki wysokiej jakości opiece medycznej, dostępności komunikacyjnej nie tylko do innych regionów Włoch, ale także do krajów sąsiednich panują tu komfortowe warunki do prowadzenia działalności gospodarczej.

Dlatego Mediolan jest jedynym międzynarodowym miastem we Włoszech. Dziś ponad 15% nieruchomości w Mediolanie należy do obcokrajowców, których przyciąga opłacalna inwestycja w jednym z najważniejszych strategicznych centrów świata.

Jeszcze jeden punkt, na który chciałbym zwrócić Państwa uwagę. W Mediolanie co szósta nieruchomość mieszkalna jest kupowana do dalszego wynajmu. Popyt tworzy podaż, więc ceny czasami wykraczają poza skalę.

A jakie obszary Mediolanu należy rozważyć do zamieszkania, znajduje się w następnym artykule. Śledź moje wiadomości!