Kup nieruchomość w Alassio

Region Ligurii łatwo dostrzec na włoskiej mapie - rozciąga się on niesamowitymi półksiężycami wzdłuż całej Zatoki Genui, położonej w północno-zachodniej części kraju. Włosi słusznie nazywają Ligurię prawdziwą Riwierą Kwiatów. W Europie ten włoski kurort uważany jest za jeden z najbardziej malowniczych. W Ligurii jest wiele ośrodków wypoczynkowych – znajdują się one w odległości zaledwie 30 kilometrów od siebie na wybrzeżu Morza Liguryjskiego.

Alassio jest uważane przez Włochów za najbardziej eleganckie i luksusowe miasteczko wypoczynkowe. To tutaj odbywają się najjaśniejsze i najgłośniejsze imprezy klubowe, tu przyjeżdżają znani goście z całego świata, to tutaj znajdują się najbardziej luksusowe plaże. W nadmorskim miasteczku mieszka zaledwie 12 tysięcy osób - nie tak bardzo jak na standardy metropolii. Nawiasem mówiąc, w Alassio jest wiele piaszczystych plaż - to prawdziwa rzadkość dla wybrzeża Ligurii. Nieruchomości w Alassio są dziś bardzo popularne wśród rosyjskich kupujących.

Po pierwsze, ośrodek ten znajduje się w centrum, gdzie przecina się kilka linii kolejowych jednocześnie - bardzo łatwo tu się dostać, niezależnie od tego, na które włoskie lotnisko przyleciałeś. Np. ze stolicy kraju pociągiem do Alassio można dojechać w zaledwie 2,5 godziny – miasteczko położone jest około 250 km w kierunku północno-zachodnim. A droga z Genui do Alassio zajmuje nie więcej niż półtorej godziny. Jeśli przyjedziesz do Sanremo koleją, możesz dotrzeć do miejsca zakwaterowania w zaledwie 40 minut. a zaledwie 50 kilometrów od Alassio leży granica francuska. W razie potrzeby i obecności wizy Schengen będzie można od czasu do czasu wylądować na wakacjach w Nicei lub Monte Carlo. Kupowanie nieruchomości w Alassio to marzenie tych Rosjan, dla których klimat ma ogromne znaczenie.

Alassio wyróżnia się obecnością dość suchych kurortów. W ciągu roku na wybrzeżu praktycznie nie ma opadów. Z tego powodu nawet zimą będzie można nie wyjść z własnego domu lub mieszkania. W Alassio na Wybrzeżu Liguryjskim mieszka się najprzyjemniej od czerwca do września: temperatury powietrza i wody w tym okresie są prawie takie same - od 21 do 24 stopni Celsjusza. W środku lata termometr często utrzymuje się na poziomie około +32 ° C.

Sprzyjający klimat przyczynia się do stworzenia w Alassio wyjątkowej atmosfery i warunków naturalnych. Nieustannie kwitną tu cyprysy, palmy, egzotyczne kwiaty i drzewa oliwne. Dzięki temu przez cały rok miasto jest niemal zatopione w zieleni.